امروز: پنج شنبه، 1 مهر 1400

ملزومات پیک نیک و تجهیزات ویلا

چگونه از پنچری خودروی خود جلوگیری کنیم؟

ممکن است به هر دلیلی و به‌صورت اتفاقی خودرو شما پنچر شود که این اتفاق گاهی در بدترین زمان ممکن رخ می‌دهد. مهم هم نیست که در جاده شهر یا بزرگراه باشید، یک لاستیک پنچر، دردسرساز است. در این بحث خواهیم آموخت که چگونه ازپنچری خودرو جلوگیری کنیم؟
برای جلوگیری از پنچری، راه‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها احتمال پنچر شدن لاستیک ماشین کم می‌شود.

دلایل اصلی پنچری لاستیک خودرو

ابتدا نگاهی داشته باشیم به دلایلی که باعث پنچری چرخ می‌شوند. بدین ترتیب اگر لاستیک شما پنچر شد، می‌توانید متوجه شوید که کدام مورد، دلیل اصلی پنچری است.
 • اشیا تیز: از اصلی‌ترین و شایع‌ترین دلایل پنچری تایر، فرو رفتن یک شی تیز به داخل آن است. میخ، شیشه، پیچ یا اشیا تیز، باعث پنچری خواهند شد. این مورد یک اتفاق غیرمترقبه‌ است و اگر در جاده‌ای با شرایط بد رانندگی کنید، رخ می‌دهد.
 • شرایط بد جاده: بعضی جاده‌های شهری و بزرگراه‌ها طراحی و ساخت خوبی ندارند. با گذشت زمان نسبت به کیفیت آسفالت و شرایط آب و هوایی، جاده‌ها دچار مشکل و خرابی می‌شوند. یک جاده خراب هم به قسمت‌های مختلف خودرو آسیب خواهد رساند، که یکی از قربانی‌های جاده؛ لاستیک و پنچری لاستیک است.
 • عمر مفید: گاهی اوقات دلیل خاصی برای پنچری لاستیک وجود ندارد. گذر زمان، استفاده مداوم و مسائلی از این قبیل، باعث پارگی و پوسیدگی لاستیک خواهد شد.
 • نشت والف: والف قسمتی از تایر است. به دلایل مختلف مانند کیفیت بد یا خرابی، امکان دارد که والف لاستیک نشتی داشته باشد. نشتی والف، هوا و باد لاستیک را خالی می‌کند. با خالی شدن هوا و باد، لاستیک پنچر و کم‌باد می‌شود.
 • باد کردن بیش از حد لاستیک: میزان فشار اشتباهی و باد کردن اشتباه تایر یکی دیگر از دلایل اصلی پنچری است.
 • گرما: هوا در فصول مختلف مثل تابستان بسیار گرم است. جاده‌ها هم به دلایل مختلف، گرمای زیادی را جذب می‌کنند. ممکن است به دلیل گرمای هوا به‌خصوص در فصل تابستان، لاستیک شما حتی در حالت پارک هم پنچر شود.
این موارد؛ دلایلی کلی بود که امکان پنچری را بیشتر می‌کنند. اگر لاستیک شما پنچر است، باید بررسی کنید که کدام یک از دلایل بالا، باعث پنچری شده آن شده است.

خرید تجهزات سفر و آفرود کلیک کنید.نظرات کاربران: 0

مه پاش مخصوص کافی شاپ، رستوران و بستنی فروشی و یا خانگی، بدون نیاز به پمپ آب

مه پاش رستورانمطمئنن در بسیار از کافی شاپ ها و رستوارن‌ها سیستمی را دیده‌اید که آب را پودر می‌کند و زمانی که زیر آن می‌ایستید حس خنکی فوق‌العاده ای به شما دست می‌دهد. اسم این سیستم مه پاش است. ما در این قصد داریم به شما محصول بهتر از آنی را که دیدید معرفی کنیم. یک محصول اقتصادی تر و با کیفیت تر.

کاربرد مه پاش های خانگی در کجاست؟

 • مه پاشی در سبزی فروشی ها و میوه فروشی ها به جهت حفظ شادابی و سلامت سبزیجات و و میوه ها.
 • کنار استخر، روف گاردن، حیاط خلوت ویا حتی کنار باربیکیو زمانی که دارید کباب درست می کنید.
 • خنک کردن گلخانه های خانگی و یا آبیاری گیاهانی که نیاز به اسپری آب دارند
 • جاهایی که هوا در طول سال بسیار گرم است. (جاهایی مانند اهواز)
 • رستوران ها و کافی شاپ هایی که فضای روباز و دنج دارند.
 • بالا بردن رطوبت محیط های آزمایشگاهی
نظرات کاربران: 0

ارائهٔ پکیج آفرود برای فورد سوپر دیوتی

برای کسانی که خواهان توانایی‌های آفرود کمی بیشتری در پیکاپ‌های سنگین فورد سوپر دیوتی هستند، سازندهٔ آمریکایی پکیجی بنام Tremor را ارائه کرده است. این پکیج آفرود که برای مدل‌های F250 و F350 قابل سفارش است، به‌منظور افزایش توانایی این تراک‌ها در مسیرهای ناهموار، تکنولوژی‌ها و ویژگی‌هایی را به آن‌ها اضافه می‌کند. به ادعای فورد، این تراک‌ها با این پکیج آفرود به تواناترین سوپر دیوتی‌های آفرودی تبدیل می‌شوند که تاکنون ساخته شده است. در ادامه بخوانید تصویر + ویدئو ....


نظرات کاربران: 0

خنک کردن گلخانه و بررسی روش های آن

روش های خنک کردن گلخانه:
در ماه هایی از سال که درجه حرارت در گلخانه از درجه حرارت مطلوب بالا تر میرود، لازم است با روش های مناسبی درجه حرارت گلخانه را کاهش داد. به منظور روش های گوناگونی پیشنهاد شده است که اصلی ترین آنها عبارت است از: 
◘ تهویه گلخانه
◘ کاهش ورود نور به گلخانه
◘ خنک کردن تبخیری
◘ عبور هوا از عمق زمین
◘ آب پاشی روی سقف گلخانه
◘ تعبیه مه پاش و تایمر الکترونیکی

در ادامه به بررسی دقیق تر هر کدام از موارد می پردازیم: 

نظرات کاربران: 0